Czym dostac sie na Zanzibar z Dar Es Salaam? (i odwrotnie )


Najbezpieczniejszy  i najbardziej niezawodny transport to wygodne, nowoczesne katamarany Azam Marine. Azam Marine oferuje przejazdy kilka razy  w ciągu dnia. Bilety w jedną lub/ i w obie strony są dostępne w klasie ekonomicznej lub biznesowej. Niektore katamarany maja rowniez klase royal. To  wspaniałe doświadczenie - okolo 2 godzinna podróż po Oceanie Indyjskim,
świeże bryzy i piękne widoki na różne male  wyspy wokol i lokalnych rybaków w swoich dhows. To idealna opcja dla tych, którzy lubią luksus jak  i niskobudżetowych turystów. Prom na Zanzibar jest czesto bardzo zatłoczony, dlatego lepiej zarezerwac bilet z wyprzedzeniem, nawet jeśli jest to dzień lub dwa wcześniej. Ceny i rozklad jazdy mozna sprawdzic TUTAJChetnie pomozemy w zakupie biletow.  Bilety mozna rowniez zarezerwowac onlina na stronie AZAM MARINE. Niestety nie ma mozliwosci platnosci online i bilety trzeba odebrac do 2 godzin przed podroza.  Platnosc onile mozliwa  przy zakupie biletu na stronie ZANZIBAR QQUEST FERRY.  Aby zarezerwować bilet  potrzebne sa dane z paszportu. W przypadku zakupu biletu w kasie  na miejscu, mozliwa platnosc w dolarach amerykańskich lub szylingach tanzańskich. 

Inna opcja sa przeloty samolotem, choc zdarza sie ,ze loty maja spoznienia lub sa odwolywane. Trase Zanzibar -Dar oferuja Coastal Aviation, Flightlink,  Safair Airlink , Tropical Air , Auric Air, Air Tanzania, Precision Air, Zan Air. Ceny od 40 $ od osoby w jedna strone. Przy zakupie nalezy zwrocic uwage jaki bagaz jest dozwolony - wiekszosc lokalnych operatorow zezwala na maksymalny limit bagażu wynoszący 15 kg  na osobę plus maly bagażu podręcznego. Zalecane sa miekkie torby ( ale nie są obowiązkowe). Przewóz nadwyżki bagażu  nie zawsze jest mozliwy -zalezy od  firmy po uwzględnieniu jaki  samolot bedzie lecial i dopuszczalnego maksymalnego ładunku.


Jesli nie lubisz niespodzianek w trakcie podrozy - zarezerwuj transfer z lorniska/terminala promowego do swojego hotelu. Oferujemy transfery ze wszystkich lotnisk, między pobliskimi miastami i kurortami w Tanzanii i na Zanzibarze. Możesz być pewien, że nasz kierowca bedzie na miesjcu punktualnie. Dysponujemy dużą flotą samochodów - samochody osobowe, samochody 4 × 4, minibusy, samochody safari. Jestesmy rowniez przygotowani na powitanie w Tanzanii najmlodszych podroznikow -dla nich mamy  przygotowane foteliki,by zapewnic wlasciwe bezpieczenstwo.Jeśli masz do zalatwienia  w okolicy kilka spraw, możesz zamówić auto na godziny z doświadczonym kierowcama znającym Tanzanię. Przy co najmniej 3 godzinach wynajmu jest to opłacalne i o wiele mniej stresujące niż próba złapania taksówki między spotkaniami. Nie ma ograniczenia co do czasu oczekiwania kierowcy lub odległości, o którą go poprosisz. Po prostu rezerwujesz samochód  z kierowca na kilka godzin i jest on do Twojej dyspozycji przez cały czas rezerwacji. 


W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane