Wizyta w wiosce masajskiejDołącz do nas w odkrywczej podróży do kultury i historii Masajów! 

Wioska Masajów Olpopongi

Plemie Masajow ma bardzo interesujaca kulture i obyczaje, i z tego powodu wizyty w ich wioskach są popularne podczas safari  w  Kenii i Tanzanii. Spotkanie z miejscową ludnością i poznanie jej życia na sawannie jest nieodłączną częścią podróży po Afryce Wschodniej.Jest tak samo niezapomniane, jak spojrzenie w oczy lwa lub obserwowanie zachodu słońca nad równinami Serengeti.

Jako zwolennicy odpowiedzialnej turystyki i głębokich wrażeń z podróży,  uważamy, że ważne jest, aby poznać ludzi, których spotykamy podczas naszych wypraw. Celem wizyty w  100% tradycyjnej wiosce (Boma) z unikalnym muzeum  jest poznanie autentycznego życia i kultury Masajów.   Nie chcemy  zabierać turystów do prywatnych masajskich wiosek i niszczyć ich  rodzinne domy, prywatnosc, zachowania i środowisko. Nasze wycieczki ekoturystyczne zapewniają maksymalny szacunek dla plemienia Masajów oraz maksymalna wiedze i emocje dla naszych  gosci.
„Wioska Masajów Olpopongi” została zaprojektowana i zbudowana przez wielokulturowy zespół budowlany, zdominowany przez ponad 50 masajskich kobiet i mężczyzn z pobliskiej wioski Masajów Tinga-Tinga. Wszystkie domy budowane są w tradycyjny sposób, przy użyciu wyłącznie lokalnych i naturalnych materiałów - podobnych do tych z pobliskich wiosek Masajów. Tylko niektóre dodatki, takie jak zewnętrzne łazienki i kuchnia, różnią się od kultury Masajów, ale zostały zbudowane z myślą o  higienicznym komforcie i pełnej satysfakcji gosci.
Wizyta  gosci w „Olpopongi”  to takze wsparcie dla lokalnych rodziny Masajów,ktore  zapewniają im wodę, jedzenie, zatrudnienie, dochód osobisty, leczenie i edukację. Cała biżuteria Masajów w sprzedaży jest wytwarzana ręcznie przez lokalne kobiety Masajów z pobliskich wiosek.
Wszystkie wycieczki do muzeum i piesze safari są wykonywane przez doświadczonych anglojęzycznych przewodników Masajów. Mamy  tłumaczy  na inne języki (niemiecki, hiszpański, włoski, japoński i chiński) na specjalne życzenie. 
Jestes zainteresowany wizyta w masajskiej wiosce  Olpopongi? Skontaktuj sie z nami .

W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane