Jednodniowa wycieczka na KilimandżaroJednodniowa wycieczka na Kilimandżaro

Wspinaczka na Kilimandżaro znajduje się  listach wileu podroznikow. Jednak nie wszystscy maja na nia czas albo srodki. Jeśli chcesz zasmakować tego, co ma do zaoferowania Kilimandżaro, wybierz sie na jednodniową wędrówkę. Jednodniowa wycieczka na Kilimandżaro może być świetnym dodatkiem do safari.


Opcja 1- Brama Londorossi

Dla tych, którzy chcą przeżyć dreszczyk wspinaczki na Kilimandżaro bez wchodzenia na szczyt, proponuje wycieczkę po spektakularnym płaskowyżu Shira. Ten płaskowyż rozciąga się na ponad 13 kilometrów na zachód od Kibo, na wysokości 3.962 metrów. Płaskowyż Shira, położony na zboczach Kilimandżaro, to pozostałości starożytnej kaldery, krateru wulkanicznego, który wygasł około pół miliona lat temu. Dziś jest na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, szczycąc się głębokimi dolinami i spienionymi lawami. Są one wspaniale oprawione w pobliżu masywu Kibo, który przypomina poskręcane, nowoczesne rzeźby. Na trasie mozna podziwiac srebrne lodowce płaskowyżu i skaliste grzbiety oraz las Lemosho z bujnymi dolinami lasów deszczowych. Trasa oferuje szansę na spotkanie z dziką przyrodą z sąsiedniego Parku Narodowego Amboseli, po drugiej stronie granicy w Kenii.  
 Rano po wczesnym sniadaniu (ok. 8.00 ) przejazd do Parku Narodowego Kilimandżaro. W zależności od lokalizacji hotelu podróż zajmie 1–2½ godziny. 
Wedrowka rozpocznie sie na zachodniej stronie góry z  Bramy Londorossi, na wysokości 2100 m. Podejście ma ponad 1000 metrów i stopniowo przesuwa się w górę przez tropikalne lasy górskie, w których żyje wiele gatunków zwierząt i ptaków. Przewodnik podpowie, gdzie dostrzec małpy colobus, turkusy czubate i wiele innych. Oprócz tego, że jest to mniej odwiedzana część góry, te zachodnie regiony są często odwiedzane przez dużą zwierzynę z Kenii, Parku Narodowego Amboseli, który sąsiaduje z Parkiem Narodowym Kilimandżaro. Często zdarza się słyszeć słonie przchodzace przez las; można czasem  nawet je zobaczyć miedzy drzewami. Jest szansa na spotkanie antylop eland, bawołów, a nawet lwów. Trasa prowadzi na  rozległy płaskowyż Shira, na wysokości 3400 m. Można zatrzymać się tutaj na lunch lub przejść do Obozu Shira 1, Wąwozu Lwa i podnóża Szczytów Shira. Stąd powinien być widoczny kultowy pokryty śniegiem szczyt Kilimandżaro- Kibo Peak, a także sąsiednie lodowce.

Dla osób o ograniczonej sprawności fizycznej lub mobilności można jechać aż do płaskowyżu Shira, a następnie delikatnie zwiedzać okolicę pieszo. Sredni poziom sprawności byłby idealny na dłuższą wędrówkę.
Pod koniec dnia spacerowicze zostaja odwiezieni do miejsca zakwaterowania, co pozwala maksymalnie wykorzystać czas spędzony na górze.


Opcja 2- Brama Marangu 

Wybierając tę ​​trasę, podróż rozpocznie się przy bramie Marangu (1980 m),Stad ,na  wysokosci 1980 m, zacyna sie wedrowka  przez las deszczowy, aby odwiedzić krater Maundi i obozowisko Mandara. Ta półdniowa wycieczka daje możliwość zauważenia małp colobus i zaskakującej gamy ptaków w ich naturalnym środowisku.
- Wysokość: od 1860 m do 2700 m 
- Odległość: 8 km
- Czas wędrówki: 3-4 godziny w górę / 2-3 godziny w dół
- Siedlisko: Las Montane

 *****

Cena zawiera:
Wszystkie opłaty za wstęp
Suchy prowiant na lunch + woda pitna  
Transport
Profesjonalny przewodnik
Punkt widokowy na Mt. Kilimandżaro


Informacje ogolne 
Krótkie wędrówki są przeznaczone dla osób, które lubią wędrować, ale zdobycie szczytu nie jest „koniecznością” i pozwala poczuć emocje związane z wędrówkami po najwyższym szczycie kontynentu afrykańskiego. Wszystkie trekkingi po Tanzańskim Parku Narodowym wymagają usług certyfikowanego przewodnika Kilimandżaro,
W co się ubrać: 
zalecane są pelne buty trekingowe
ze względu na wysokość zalecane jest również ciepłe i/lub  wodoodporne ubranie

W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane