Czas wg Swahili

Zegar Swahili
Czas swahili różni się o 6 godzin od czasu na świecie! Większość ludzi zdaje sobie z tego sprawę, kiedy widzi tłumaczenie „godziny pierwszej”, które w języku suahili to saa saba. Saba w języku suahili oznacza „siedem”, więc od razu wydaje się, że pojawił się jakiś błąd. Z pewnością „pierwsza” powinna być saa moja (moja znaczy „jedna”)? Potem widzą, że saa moja jest tłumaczeniem „siódmej”, a świat zaczyna się kręcić.
W języku suahili czas jest mierzony od wschodu do zachodu słońca (w ciągu dnia) i od zachodu do wschodu słońca (w nocy). Zegar suahili określa swój czas na podstawie liczby godzin, które upłynęły od wschodu i zachodu słońca .
Wynika to przede wszystkim z tego, że większość krajów mówiących swahili znajduje się na równiku, a czasy wschodu i zachodu słońca są prawie identyczne przez cały rok. Wschód słońca w świecie mówiącym po suahili jest tak spójny, że możesz ustawić swój zegar -i tak robią ludzie.

W czasie swahili godzina 1 rano jest pierwszą godziną po wschodzie słońca (co wszyscy nazywają 7.00 rano), a 1 godzina w nocy to pierwsza godzina po zachodzie słońca (co reszta świata nazywa
7.00 wieczorem). Chociaż wszyscy mówią godziny w języku swahili, żaden zegarek ani zegar nie zostały zaprojektowane specjalnie dla ich sposobu określania czasu. Zamiast tego używają standardowych zegarów, ustawiają ręce w standardowej pozycji i dodają lub odejmują sześć godzin, gdy odczytują czas.
Mówiąc o czasie w Afryce Wschodniej, nie powinniśmy zapominać o niektórych nawykach - Nawet jeśli umówimy się na spotkanie z wyprzedzeniem, spóźnienie się na spotkanie co najmniej 30 do 60 minut jest normą.
Luganda, Kirundi i Kinyarwanda używają tego samego systemu czasu!

W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane