Tanzania -miejsce o wielu twarzach


Tanzania, miejsce o niesamowitym, różnorodnym pięknie.Tanzania chetnie dzieli sie swym bogactwem, ale rowniez aktywnie zachowuje dla przyszłych pokoleń;  jedna czwarta kraju została przeznaczona na ochronę. Światowej sławy Park Narodowy Serengeti i rozległy rezerwat dzikiej zwierzyny Selous są szczytem bogatej mozaiki obszarów chronionych, które łącznie stanowią około 20 procent populacji dużych ssaków w Afryce.
 Niedawno  Tanzania zostala uznana za najlepszy kraj safari w Afryce. W swej ocenie zgodni byli  zarówno międzynarodowi goście, jak i wyspecjalizowani  operatorzy safari. W Tanzanii odwiedzający mogą cieszyć się autentyczną dziką przyrodą  bez utwardzonych dróg i ogrodzeń, a safari można wzbogacić o szeroki wybór wakacji na plaży lub różnych innych działań
,takich jak  wspinaczka, wędkarstwo głębinowe, baloniarstwo, nurkowanie, pływanie z delfinami, wizyty w licznych stanowiska archeologicznych, obserwacja wielorybów i być może najcenniejsze ze wszystkich, uczestniczące w jednym lub wielu programach turystyki kulturalnej, aby uzyskać wgląd w historię i kulturę ludzi.
Tanzania to kraj o wielu twarzach i światowych rekordach.W Tarangire znajdziesz zadziwiająco duza liczbe słoni - najwyższej gęstości na świecie. Krater Ngorongoro, największe zageszczenie dzikiej zwierzyny na swiecie- w tym wielu dużych kotów. Coroczna migracja milionów gnu w Serengeti w towarzystwie setek tysięcy zebry i gazeli to wyjątkowe widowisko, którego prawdopodobnie nigdy nie zapomnisz. Są tu góry Kilimandżaro i Meru, najwyższy i piąty najwyższy szczyt na kontynencie. Świat wodny jest równie spektakularny, Jezioro Wiktorii, Tanganika i Nyasa to trzy największe zbiorniki słodkowodne w Afryce. Nie zapominajmy o Zanzibarze, magicznej „wyspie przypraw”, na której znajdują się setki kilometrów pieknych plaz otoczonych palmami z widokiem na Ocean Indyjski.
A to dopiero początek. Wznosząc się z piaszczystych brzegów jeziora Tanganika, zalesione parki narodowe Gombe i Gory Mahale  rywalizują ze sobą jako najlepsze miejsce na świecie do tropienia dzikich szympansów. Bliżej wybrzeża izolowane masywy mało znanych Gór Łuku Wschodniego zostały nazwane „afrykańskimi Galapagos” i słusznie: ich bogactwo endemicznych roślin i zwierząt zapiera dech w piersiach. Lista takich wyjatkowych miejsc jest dluga.

Tanzania to rowniez kulturowa różnorodność  obejmującą 120 różnych plemion: od kultowych pastorów Masajów z Rift Valley, przez wpływowych Arabów suahili wybrzeża, po łowców-zbieraczy Hadzabe z jeziora Eyasi,  a wszyscy są dumni z głęboko zakorzenionych postaw tolerancji i spokoju. Rzeczywiście, pomimo całej swojej różnorodności etnicznej, Tanzania poradziła sobie z kolejnymi przemianami politycznymi, nigdy nie doświadczając niepokojów etnicznych. To sprawia, że Tanzania jest praktycznie wyjątkowa w Afryce. 
Dwadzieścia lat temu tylko szczęściarze wiedzieli o bogactwach, jakie ma do zaoferowania Tanzania. Dziś jest uznawana za jedno z najbardziej dynamicznych i popularnych miejsc turystycznych w Afryce: kraj, którego oszałamiającą naturalną różnorodność uzupełnia wrodzona gościnność mieszkających tam ludzi. Miasta są zrelaksowane i przyjazne. Podróż jest łatwa, ponieważ wiele lotów do i z sąsiednich krajów i wokół Tanzanii.

W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane