Calodniowe safari do Parku Mikumi


Jeśli jesteś zbyt krótko w Tanzanii by wybrac sie na wielodniowe safari, nadal możesz cieszyć się szansą zobaczenia afrykańskiej przyrody podczas tej całodniowej wycieczki z Dar es Salaam do Parku Narodowego Mikumi, położony między górami Uluguru na na północ i góry Lumango na południowym wschodzie, jest domem m.in dla żyraf,   słoni, lwow, zebr, lampartow, impali, czarnej antylopy, pawianow, gnu i bawołów. Według lokalnych przewodników w Mikumi, szanse na zobaczenie lwa wspinającego się na pień drzewa są większe niż w Manyara (znanym z tego, że jest jednym z niewielu miejsc, w których lwy wykazują takie zachowanie). Około 5 km od północy parku znajdują się dwa sztuczne baseny zamieszkane przez hipopotamy.

Plan podróży:O 5:30 kierowca odbior z hotelu /lotniska lub innego uzgodniononego punktu w Dar Es Salaam i transfer do Mikumi. Podróż do Mikumi,  zajmuje około 6 godzin. Po przyjeździe od razu rozpoczyna sie safari w Parku (samochodem safari z otwartym dachem). Krótka przerwa na lunch i po lunchu kontynuacja safari, z mozliwoscia odkrywania zróżnicowanych  terenow parku, w tym równinę zalewową, „małe Serengeti” i baseny hipopotamów, w których ogromne stworzenia tarzają się w gęstym błocie. Park Narodowy Mikumi znajduje się na północnej granicy największego rezerwatu zwierzyny w Afryce, Selous, części rozległego obszaru dzikiej przyrody, który sięga prawie do Oceanu Indyjskiego. Park Narodowy Mikumi to czwarty co do wielkości park narodowy w Tanzanii i najbardziej dostępny z Dar es Salaam. Koniec safari ok 17tej  i powrót  do Dar Es Salaam.

Cena:

2 osoby - 255 € od osoby

3 osoby - 195 € od osoby

4 osoby - 155 € od osoby

5 -7osob - 125 € od osoby

Cena zawiera:

Otwarty Pojazd safari, 4x4,
Transport z Dar i z powrotem
Lunch +woda 
Profesjonalny przewodnik
Opłaty za wstep do parku ,za przewodnika I kierowce
Transport na terenie parkuW CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane