W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy na Afrykanskie Safari .


Odpowiednie ubrania i przedmioty osobiste na safari w Tanzanii zapewniają bezpieczeństwo i wygodę oraz zwiększają przyjemność z podróży. Wygodne, luźne ubrania, które można na siebie ubierac, są najlepsze - bawełniane, lekkie koszule, kurtki polarowe, sandały i pelne buty do chodzenia. Długie spodnie, które rozpinają się przy kolanie, są dobra opcja i  zmniejszą wage bagazu. Formalne ubranie nie jest konieczne, jeśli nie masz specjalnego wydarzenia.
Zabierz ze sobą tylko odzież, której nie boisz sie zabrudzic. Ważne są również kapelusze przeciwsłoneczne i okulary przeciwsłoneczne. Nie zapomnij często nakładać kremu z filtrem na wszystkie narażone obszary -w koncu  jesteś pod silnym  rownkowym słońcem.
W zależności od trasy wybierz buty. Nie ma potrzeby zabierania specjalnych butów do wędrówek, jeśli masz safari samochodem. Ale jeśli planujesz wycieczkę pieszą  zalecamy zabranie odpowiedniego obuwia, takiego jak buty turystyczne lub buty do chodzenia na długie spacery; zalecamy buty do chodzenia najwyższego komfortu ze względu na trudną ekspozycję podłoża w Tanzanii.
Wazne jest,zeby spakowac sie w nieduza torbe. Większość kwater safari w Tanzanii oferuje usługi pralnicze następnego dnia, zazwyczaj za niewielką opłatą),wiec ilosc zabranej odziezy mozna ograniczy. Jeśli lecisz między obozami / rezerwatami, musisz pamiętać o ograniczeniach dotyczących bagażu. Małe samoloty zwykle mają limit bagażu wynoszący około 20kg i zwykle nie sa akceptowane twarde, kołowe walizki.
Ubierajac sie na safari unikaj jasnych, białych i ciemnych kolorów; lepiej jest wtopić się niż wyróżniać, więc najlepiej jest ubrać się w stroje neutralne, takie jak khaki, jasna kora lub średnio-brązowy brąz, beż, oliwka i zieleń, typowe kolory używane do odzieży safari. Czarne i niebieskie ubrania przyciągaja muchy tsetse. (o tym napisze wkrotce).
Komary są problemem w Tanzanii, podobnie jak muchy tsetse, a najlepszym sposobem ochrony przed tymi owadami jest noszenie długich spodni, koszul z długimi rękawami, skarpet i butów. Srodki orzeciwmalaryczne oraz  odstraszające owady sa również wysoce zalecane, jeśli nie jest wiążące w większości lokalizacji.(nt malarii w kolejnym wkrotce).
Nie myśl, że Afryka jest gorąca 24/7. Każdego dnia występuje duży zakres temperatur i zaleca się zakładanie wielu warstw odziezy, umożliwiające dostosowanie się do różnych temperatur. Wczesne poranki i noce mogą być znacznie zimniejsze niż można się spodziewać.

 UBIÓR NA ZANZIBAR

Mieszkancy Zanzibaru sa w wiekszosci muzułmanami. Sugerujemy poszanowanie ich stylu życia. Lepiej ubierać się skromnie i konserwatywnie raczej podczas zwiedzania Stone Town lub odwiedzając miejsca   poza kurortami plażowymi na Zanzibarze. Kobiety nie powinny nosić bluzek bez rękawów  i krótkich spódniczek, bardzo krotkich szortow,  lub nagi brzuch (spodnie Capri lub przynajmniej spodenki do kolan są w porządku). Mężczyźni powinni nosić koszule, spodnie lub spodenki do kolan.UWAGA:
W Tanzanii zakazano wszelkiego rodzaju plastikowych toreb  używanych do opakowań komercyjnych i domowych. Upewnij się, że nie przywozisz ich do Tanzanii ani nie kupujesz ich w Tanzanii, ponieważ nałożono wysokie grzywny. Wiecej mozesz przeczytac na naszej stronie:
Hello Tanzania

W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane