TANZANIA WPROWADZA ZAKAZ UZYWANIA PLASTIKOWYCH TOREB


Tanzania zakazuje używania plastikowych toreb. 31 maja 2019 r. będzie ostatnim dniem korzystania z plastikowych toreb w Tanzanii, a od 1 czerwca nikt nie będzie mógł produkować, importować, sprzedawać ani używać plastikowych toreb.
Tanzania dołącza do około 13 krajów w Afryce, które zakazały lub wprowadziły podatek od plastikowych toreb w celu kontroli i ostatecznie zaprzestania ich używania. W Afryce Wschodniej Kenia wprowadziła całkowity zakaz używania plastiku w sierpniu ubiegłego roku, podczas gdy w Ugandzie w 2007 r. wprowadzono zakaz stosowania lekkich plastikowych toreb, jednak  nie udalo sie tego nigdy  wdrożyc w zycie. Niestety w wielu krajach, w których obowiązują zakazy,  tworzywa sztuczne nadal używane sa  nielegalnie.
Wprowadzenie nowe prawa wiaze sie z kontrolami na lotniskach i portach i na  pewno lamanie zakazu bedzie karane. Prosze pamietac o tym podzcas przygotowywania bagazu.

W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane