MAFIA ISLAND -NURKOWANIE Z HELLO TANZANIAMafia to mała wyspa na Oceanie Indyjskim ,należąca do Tanzanii.Wyspa i  otaczające ją  rafy są znane jako doskonałe, światowej klasy miejsca nurkowe. Poki co ,jeszcze malo odwiedzana ,oferuje  niemal dziwicze tereny. Mafia posiada część najbogatszych raf koralowych na świecie, z niespotykaną ilością twardych i miękkich koralowców i różnorodnością tropikalnych okazów ryb.Jest tu ponad 50 rodzajow koralowcow ,i 460 zidentyfikowanych gatunkow ryb .Dodatkowo raj dla ptactwa (okolo 120 gatunkow )   I dzikiej zwierzyny .Znajduja sie tu wspaniale miejsca zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących płetwonurków.  Najlepsza pora na nurkowanie na Mafii to okres od listopada do marca.Tereny wokol Mafii to rowniez jedyne miejsce  ,gdzie  od pazdziernika do marca mamy zagwarantowane “spotkanie “ oraz mozliwosc poplywania z rekinem wielorybim . 

zarezerwuj 
Każdy z uczestników ma możliwość wykupienia dodatkowych nurkowan ,które nie są zawarte w cenie podstawowej .W przypadku zainteresowania  dodatkowymi nurkowaniami prosimy o informacje przed przyjazdem .Na miejscu możliwość korzystanie z wysokiej klasy ekwipunku nurkowego.(za dodatkowa oplata )

   Wyjazd dla osób, które nurkują od dawna ,ale również dla tych ,którzy dopiero rozpoczynają .W ramach wyjazdu organizujemy również kursy dla tych ,którzy nurkowania chcą się nauczyć lub przejść na kolejny poziom umiejętności.(o cene prosze pytac)- napisz do nas

Opcja bUDGET  – 2400 $ /  2 OSOBY 
ZAKWATEROWANIE i pelne  wyżywienie  W MEREMETA LODGE(LUB  W PODOBNYM MIEJSCU )

Meremeta Lodge to przyjemne , ciche miejsce  .Zresztą jak cala wyspa .Raj dla tych ,którzy przyjeżdżają naprawdę wypocząć.Domki urządzone skromnie ,ale ze smakiem ,w tradycyjnym afrykańskim stylu.Wlasciciele to zyczliwe ,otwarte malzenstwo,które naprawdę z sercem  chce sprawić ,by pobyt w tym miejscu był dla ich gości czasem odpoczynku i relaksu.Na całej wyspie i nie tylko na wyspie ,Meremeta Lodge slynie z doskonalej kuchni.Sama się o tym przekonałam…

Opcja luxus  – 3500$/2 OSOBY ,

ZAKWATEROWANIE i pelne  wyżywienie  W butiama LODGE

BUTIAMA to duży kurort położony tuż przy oceanie. Oferuje basen, restauracje, bar. Podczas pobytu można skorzystać z wielu atrakcji - pływać kajakiem i cieszyć się florą i fauną w wyjątkowo czystych wodach, wybrać się na wyprawę samochodową wokół wyspy lub po prostu podziwiać zachód słońca leżąc w hamaku ...
Bungalowy w Butiamie urządzone są w niezwykły sposób. Każdy z nich wyposażony jest w ręcznie robione meble w pachnącym drewnem słońcu i egzotyce. Na każdym tarasie wisi hamak, na którym można rozkoszować się ciepłą morską bryzą i widokiem zachodzącego słońca 


DZIEN PIERWSZY

Przylot do Dar Es Salaam, pierwsza noc w zakwaterowanie  w Dar Es Salaam.
 DZIEN DRUGI
Przelot z Dar Es Salaam a Mafie ,dzień wolny 
DZIEN TRZECI -  PIATY
Nurkowanie + wycieczki (2 w cenie ) ; wycieczki do wyboru z ponizej wypisanych .
DZIEN SZOSTY-
Nurkowanie + pozegnalny pikni -Lighthouse and Kanga Beach Picnic 
DZIEN SIODMY
Powrót  do Dar Es Salaam i wylot do kraju ,ewentualnie nocleg w Dar Es Salaam (dodatkowa oplata )  
WYCIECZKI 
SNORKLING -
Chole Bay to jedno z najbardziej niewiarygodnych miejsc do nurkowania na Oceanie Indyjskim w całej Afryce. Odkryj podwodny świat z powierzchni wody! Wspaniała podróż dla wszystkich . Ciesz się odkrywaniem  życia morskiego, które ta okolica ma do zaoferowania. Z doświadczonym przewodnikiem udasz się do jednej z wielu lokalizacji.Snorkling zatoce Chole to fantastyczne doznanie połączone zodkrywaniem skarbnicy ryb, o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach.
KUA LAGOON -
Kua Lagoon and Ruins Po drugiej stronie zatoki  na jednej z największych i najbardziej charakterystycznych wysp archipelagu, znajdują się ruiny starożytnego miasta Kua. Zidentyfikowane stanowisko archeologiczne z XII wieku, które wciąż nie ma żadnego uzasadnionego powodu, dlaczego nagle cywilizacja przestała istnieć, choć istnieją różne legendy. W mieście Kua ludzie Shirazi i Arabowie żyli razem w harmonii.
Marimbani Sand Bank Picnic
Wycieczka obowiązkowa dla każdego, kto odwiedza wyspę Mafia! W okolicy znajduje się wiele oddalonych ławic i plaż, które oferują przepiękną scenerię białego piasku i turkusowych wód.
Zacznij od spokojnej podróży łodzią na ławicę. Ciesz się snorklingiem na pobliskich rafach z kolorowymi koralowcami i różnymi gatunkami ryb. Następnie zrelaksuj się na plaży, podczas gdy nasi przewodnicy tworzą zacieniony obszar i rozpalają ogień, aby ugotować rybę. Weź kąpiel w czystej, spokojnej wodzie i ciesz się kolejną snorkelką na pobliskiej rafie,
Whale Shark Trip (dostepne listopad-marzec)-
Główną atrakcją dla wielu odwiedzających mafię, jest możliwość zobaczenia i nurkowania z rekinami wielorybimi - największymi na świecie rybami o długości do 20 metrów.
W sezonie letnim rekin wielorybi można wypatrzyć powoli zbliżając się do powierzchni w kanale między mafią a lądem Dar Es Salaam. Butiama Beach jest w doskonałej lokalizacji, blisko tych łagodnych gigantów.
Mozesz wejsc  do wody i  nurkować razem z nimi,ale nie nalezy ich dotykac. Wyspa Mafia przestrzega "Kodeksu postępowania", który jest zbiorem wytycznych stosowanych na całym świecie. Twój przewodnik uświadomi ci te wskazówki, aby bezpiecznie wchodzić w interakcję z tymi niesamowitymi stworzeniami.
Whale Watching (okolo lipca-wrzesnia)-
Humbaki są jednym z największych gatunków drapieżnych; dorośli mogą dorastać do 16 metrów długości i ważą do 36 000 kg. Znajdują się na całym świecie i mogą migrować do 25 000 km rocznie.
Bedziesz mial  okazje  by obejrzec sezoowa migrację wielorybów humbaków poruszających się pomiędzy ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego i chłodniejszymi żerowiskami Oceanu Południowego. Są wspaniałymi stworzeniami o zaskakujących akrobatycznych ruchach! Jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć, jak wyskakuja z wody  uderzajac  ogonem o jej powierzchnie , gdy zanurzaja sie ponownie. To trzeba zobaczyc!

Turtle Hatching (od czerwca do sierpnia)
Obserwacja ptaków


Cena zawiera

• Zakwaterowanie na wyspie Mafia 5 nocy, tyou halb pensio oraz bezpłatną herbatę, kawę i wodę
•  Transport z lotniska i na lotnisko  w Dar
• Loty Dar-Mafia-Dar
• Pakiet 6 nurkowań
• Transfer z lotniska Mafia do miejsca zakwaterowania iz powrotem
• 2 wycieczki + piknik na pożegnanie
• Codzienny transfer z miejsca zakwaterowania do miejsca nurkowego i z powrotem

Ceny nie zawierają :
° Posilki  i napoje (alkoholowe i bezalkoholowe), chyba że podano inaczej
• Przedmioty o charakterze osobistym
• Napiwki
• Wypożyczenie sprzętu do nurkowania (20 USD za dzień)
• Loty międzynarodowe ,opłaty lotniskowe
•Ubezpieczenie podróżne
• Opłaty wizowe i paszportowe
• Kursy nurkowania PADI
• Opłaty za park morski
°Opłat wstępu do Marine Park  ( 20$ za osobę
W CO SIE UBRĆ NA AFRYKANSKIE SAFARI

Pakujesz sie na swoje pierwsze safari do Afryki i pojawia  sie pytanie -co zabrac...Nie przejmuj się - przygotowaliśmy przewodnik o odziezy ...

Najczesciej czytane